Іран звернувся до ООН із судовим позовом проти України та трьох інших держав у справі про катастрофу літака МАУ.

Іран у четвер подав позов проти України та ще трьох держав – Канади, Швеції та Великобританії – до Міжнародного суду. Це сталося через рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), яке стосується збиття пасажирського літака МАУ у 2020 році. У документі, опублікованому на сайті Міжнародного суду, Іран стверджує, що ICAO не має юрисдикції щодо цієї авіакатастрофи, і його рішення є юридично недійсними та не мають сили. Також зазначено, що Велика Британія не може бути частиною розгляду в Раді ICAO, оскільки на борту рейсу PS752 не було її громадян.

Водночас у Тегерані заявляють, що їх військові випадково збили рейс PS752 через людський фактор. "Іранські військові помилково визначили літак і запустили дві ракети без відповідного дозволу, що суперечить військовим нормам", – йдеться у заяві. При цьому підкреслюється, що військові перебували в "режимі підвищеної бойової готовності" у зв'язку з можливим атакою з боку США.

Нагадаємо, що 8 січня 2020 року рейс PS752 "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва, зазнав катастрофи незабаром після вильоту. На борту знаходилися 176 осіб, включаючи 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Усі з них, включаючи двох пасажирів, були громадянами України, а також на борту були громадяни Канади, Великобританії, Швеції, Афганістану та Ірану. Виживших не було.

Після кількох днів Іран визнав, що літак "випадково" збили ракети, випущені Корпусом вартових Ісламської революції. 17 березня 2021 року Іран представив фінальний звіт розслідування катастрофи, у якому зазначалося, що літак знищено через помилку оператора системи протиповітряної оборони, який сприйняв його за ворожу ціль. У Міністерстві закордонних справ України цей документ було названо "цинічною спробою приховати справжні причини трагедії".

У 2023 році Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752, до якої входять Україна, Канада, Швеція та Великобританія, подала позов до Міжнародного суду ООН проти Ірану.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.