США справді мають суттєвий план щодо припинення вогню, на який Україна дала свою згоду ще в середині березня. Однак російська сторона затягувала переговори і наполягала на своїх вимогах, зазначає The New York Times. США вважали, що вдалося досягти угоди про часткове припинення вогню – одне з них стосувалося запобігання атакам на енергетичну інфраструктуру, а інше – ситуації в Чорному морі. Проте другий аспект так і не було реалізовано.
"Однак Росія затягувала процес, висуваючи нові умови, зокрема вимоги щодо "денацифікації" українського уряду та відставки президента України Володимира Зеленського," – відзначає видання.
УНІАН раніше повідомляв, що сенатор Марко Рубіо натякнув, що США втомилися від війни в Україні. "Важливо всім пам'ятати, що українська війна – це жахливо, але це не наша війна. Ми її не розпочинали. США підтримували Україну понад три роки, і ми хочемо, щоб усе це закінчилося," – заявив він.
The New York Times також повідомляло, що в адміністрації президента США не ведуться серйозні переговори щодо подальшого надання Україні військової допомоги.
Крім того, Bloomberg інформував, що США готові визнати анексований Крим російським у рамках широкої угоди про мир між Москвою та Києвом.