Путін перевіряє межі терпіння Трампа: час для завершення конфлікту майже сплинув, – Axios

Неофіційний термін, встановлений адміністрацією президента США Дональда Трампа, для укладення угоди з Росією про припинення вогню в Україні спливає наприкінці квітня, і при цьому Кремль не має жодних зобов'язань. Володимир Путін, керівник Кремля, активно перевіряє терпіння Трампа, затягуючи переговори, повідомляє Axios.

Американський президент нещодавно підкреслив, що шанси на досягнення припинення вогню зростають, і що відповідь з боку Росії може надійти вже цього тижня. Державний секретар США Марко Рубіо також заявив, що Трамп готовий завершити мирні переговори "протягом кількох днів", якщо прогресу не буде.

"Ми не плануємо продовжувати подорожі по всьому світу і проводити зустрічі одна за одною без видимого прогресу," – зазначив він. Водночас Рубіо не висловив звинувачення жодній зі сторін і не уточнив, чи будуть США вводити санкції перед виходом з переговорів.

Державний секретар, після бесіди з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, наголосив на необхідності ухвалення Росією запропонованої американської концепції припинення вогню. Кремль, у свою чергу, заявив, що певний прогрес уже досягнутий, але на цьому тижні нові контакти зі США не заплановані. Спеціальний представник Білого дому Стів Віткофф, після зустрічі з Путіним, повідомив, що йому вдалося отримати більш чітке уявлення про вимоги російського лідера щодо мирного врегулювання. Проте він не зміг отримати згоду Путіна на 30-денний план припинення вогню, який Трамп підтримує протягом шести тижнів як перший крок до тривалого миру. Україна вже висловила підтримку цього плану.

Раніше УНІАН повідомляв про висловлювання віце-президента США Джей Ді Венса, який зазначив, що під час переговорів з'явилися "цікаві моменти", які вселяють надію на позитивний результат. "Наразі я не хочусь упереджувати їх, але ми налаштовані оптимістично і сподіваємося, що зможемо покласти край цій жорстокій війні," – підкреслив він.

Віткофф також зазначив, що Росія може отримати частину окупованих територій України, вказуючи, що Україні можуть бути менш важливими регіони з російськомовним населенням. "Коли ви розглядаєте ці п'ять регіонів — Росія зацікавлена в них, і, між іншим, Україна теж, — але якщо частина з них переважно російськомовна, то, можливо, для України вони можуть мати менше значення?" – припустив він.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.