Помічників керівника Пентагону відправили у відпустку через витоки інформації, – Reuters

У Сполучених Штатах триває розширене розслідування стосовно гучного витоку секретних даних, пов'язаного з Пентагоном. Про це повідомляє агентство Reuters. Як зазначили представники влади, розслідування включає двох помічників міністра оборони Піта Хегсета.

Старшого радника міністра оборони Дена Колдуелла було відправлено в адміністративну відпустку в рамках слідства. Після цього аналогічні рішення ухвалили і щодо заступника керівника штабу Хегсета Даріна Сельника, а також керівника апарату заступника міністра оборони Коліна Керролла.

Джерела в Пентагоні заявили журналістам, що в рамках цього розслідування "несанкціонованого розкриття інформації про національну безпеку" можуть виникнути й інші імена посадовців, які можуть бути причетні до витоку. Процедура включала перевірку співробітників Пентагону на детекторі брехні, але наразі невідомо, чи проходили її Колдуелл, Сельник і Керролл.

Як стверджує видання, Колдуелл відігравав ключову роль у якості радника міністра оборони. У переписці через месенджер Signal, яка з’явилася в інтернеті минулого місяця, Хегсет назвав його найкращим контактною особою Ради національної безпеки під час підготовки до військових ударів по хуситах у Ємені.

Колдуелл став об’єктом уваги Вашингтона через свої ізоляціоністські погляди, які його прихильники вважають правильними у контексті пріоритетів оборони США. Щодо війни в Іраку він зазначав, що американським військам краще було б залишитися вдома. "Я вважаю, що війна в Іраку була жахливим злочином", – зауважив Колдуелл в інтерв’ю для Financial Times в грудні 2024 року.

Також він скептично ставився до військової допомоги Україні та виступав за скорочення американської присутності в Європі. "Рішення відправити Колдуелла, Селніка і Керролла в адміністративну відпустку не є продовженням хвилі звільнень, яка розпочалася після приходу Хегсета в Пентагон", – зазначили журналісти.

Як повідомлялося раніше, журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга випадково додали до чату Signal, де високопосадовці США обговорювали удари по Ємену. Листування містило інформацію про зброю, цілі та час проведення атак. Спецпредставник президента США Дональда Трампа в Україні Стів Віткофф також брав участь у цьому чаті, перебуваючи в Кремлі.

Пізніше Трамп прокоментував причетність Волца до скандалу, назвавши свого радника з національної безпеки "хорошою людиною" і охарактеризувавши інцидент з The Atlantic як "несерйозний". Цей випадок не єдиний за останній час, оскільки у 2023 році в США було відкрито справу через витік документів Пентагону. У соціальних мережах та російських Telegram-каналах з’явилися фотографії нібито секретних документів про контрнаступ ЗСУ, які, за даними CNN, призвели до коригування ряду військових планів України.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.