Президент США Дональд Трамп, скасувавши мита на смартфони та комп'ютери, продовжує закликати технологічні компанії перенести своє виробництво в Сполучені Штати. Про це заявила прес-секретарка Білого дому Керолайн Лівітт, повідомляє CNN. "Президент Трамп чітко підкреслив, що Америка не може покладатися на Китай у виробництві критично важливих технологій, таких як напівпровідники, чипи, смартфони та ноутбуки. Саме тому президент забезпечив трильйони доларів інвестицій від найбільших технологічних компаній світу, зокрема, Apple, TSMC та Nvidia," — зазначила вона.
Як стверджує Лівітт, ці компанії за ініціативою Трампа "поспішають" якомога швидше перенести своє виробництво до США. За даними видання, скасування мит на смартфони, комп'ютери, монітори та різні деталі може стати важливим кроком для американських технологічних гігантів, таких як Apple, що, за оцінками, розміщує 90% свого виробництва iPhone в Китаї.
"Президент оголосив, що спеціальні тарифи будуть введені на автомобілі, сталь, фармацевтичні препарати, чипи та інші специфічні матеріали. Це гарантує справедливе та ефективне застосування мит," — зазначила представниця Білого дому, додавши, що Трамп найближчим часом розпорядиться провести аналіз впливу імпорту напівпровідників на національну безпеку США.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп оголосив про "паузу" в застосуванні мит. Але це рішення не поширювалося на Китай. За словами американського лідера, митні тарифи США будуть тимчасово знижені до 10%.
12 квітня стало відомо, що Трамп зняв мита з смартфонів та комп'ютерів, а також інших технологій, які підпадали під 125% тарифи з КНР. За даними Bloomberg, це рішення буде вигідно таким компаніям, як Apple та Samsung.
На час дії "паузи" Трамп розраховує укласти 90 торгових угод протягом 90 днів. У Reuters оцінили можливості адміністрації, вказуючи на зростаючий скепсис щодо здатності координувати велику кількість переговорів одночасно.