Блінкен пояснив, як виникла концепція угоди щодо українських ресурсів.

США співпрацювали з Україною над угодою щодо спільної розробки українських корисних копалин ще в часи президентства Байдена. Проте Дональд Трамп спотворив первісну ідею, зводячи її до простого "рекету". Про це в інтерв'ю CNBC розповів державний секретар США в адміністрації Байдена Ентоні Блінкен. Він наголосив, що пропозиція про спільну розробку корисних копалин в Україні була складовою так званого Плану перемоги, який президент України Володимир Зеленський презентував ключовим союзникам ще минулого літа.

"Ми протягом кількох місяців намагалися залучити інвестиції в Україну, зокрема в цей сектор. Це могло б бути корисним для наших компаній. Але те, що ми побачили в угоді, запропонованій адміністрацією Трампа, я вважаю простим рекетом, без жодної гарантії: 'Ми хочемо все це, але насправді не плануємо нічого робити, щоб захистити Україну від Росії', – підкреслив Блінкен.

Як повідомлялося раніше, в кінці березня Білий дім передав Києву нову редакцію угоди про інвестиції в добування українських корисних копалин, яка за своєю суттю нагадує вимогу репарацій. Зокрема, проект передбачає, що американці отримуватимуть всі доходи від українських корисних копалин, поки не відшкодують витрати на військову допомогу Україні, а потім половину доходів.

Крім того, американці матимуть переважне право на всі інвестиційні проекти в українську інфраструктуру. При цьому угода передбачається як безстрокова.

Багато аналітиків зазначали, що в такому вигляді запропонована американцями угода фактично залишить Україну без можливості інтеграції в ЄС. Загалом угоду багато хто вважає відверто несправедливою по відношенню до України.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.