Коаліція ентузіастів заблокувалася через два ключових питання миротворчої місії, повідомляють ЗМІ

Країни, що входять до "коаліції охочих", досі не можуть узгодити два важливих питання, які стосуються миротворчої місії в Україні: можливу чисельність військових контингентів та терміни їх розгортання. Як зазначає видання Breaking Defense, існують значні суперечності між учасниками, що можуть завадити прогресу в цій справі. Основна проблема полягає в вимозі Фінляндії отримати гарантії безпеки від США, попри чітке заперечення Вашингтона надати будь-які такі гарантії чи підтримати розміщення американських військових в Україні.

Згідно з публікацією, міністр оборони Великої Британії Джон Хілі під час засідання міністрів оборони в штаб-квартирі НАТО зазначив, що миротворчі сили "стануть надійним механізмом для забезпечення безпеки", аби будь-який мир, досягнутий через переговори, виправдав обіцянки президента Трампа щодо стабільного миру для України. Проте він не надав жодних конкретних деталей стосовно термінів або чисельності цих сил.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що кілька країн розглядають можливість формування національних військових формувань для участі в миротворчих силах, однак він не згадав про жодну конкретну країну і утримався від коментарів щодо можливих термінів їх створення. Він додав, що дану тему ще потрібно "ретельно обговорити" і намікнув, що Латвія готова долучитися до навчання військових.

Спрудс також зауважив, що в Європі налічується близько двох мільйонів солдатів, але сили підтримки повинні бути "адаптовані" до специфічних умов, які стосуються угод про припинення вогню та мирних процесів.

Крім того, як зазначає Breaking Defense, Фінляндія вагатиметься щодо участі у силах забезпечення безпеки, адже міністр оборони країни Антті Хяккянен зазначив, що вирішальну роль в ухваленні рішення відіграють США. "Ми впевнені, що Сполучені Штати залишаються ключовим гравцем у забезпеченні стабільної безпеки, тому ми підкреслюємо необхідність їхньої участі", – додав він.

Міністр оборони Швеції Пал Йонсон підкреслив, що важливо спочатку зрозуміти, як сили, що забезпечують безпеку, можуть вплинути на діяльність НАТО в сфері оборони та стримування, перш ніж брати на себе зобов'язання щодо їх створення. "Я не виключаю можливості участі Швеції, але існує ряд питань, які потрібно роз'яснити", – відзначив він.

Раніше Джон Хілі оголосив чотири основні цілі для сил забезпечення безпеки в Україні: по-перше, забезпечити безпечне повітря; по-друге, забезпечити безпечні морські коридори; по-третє, підтримати мир на землі, і по-четверте, укріпити Збройні сили України для досягнення максимальної спроможності стримування.

Водночас, як зазначає Bloomberg, без підтримки США подальший розвиток коаліції може опинитися в глухому куті. Лідери ЄС вважають, що найнадійнішим захистом для України залишаться гарантії безпеки з боку США.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.