Китайські військовослужбовці в руках ЗСУ: The Telegraph розглядає можливі наслідки

Якщо китайські громадяни, які потрапили в полон Сил оборони України, є частиною китайської армії, на Пекін повинні бути накладені санкції. Таку позицію висловив активіст і виконавчий директор Міжпарламентського альянсу з питань Китаю (IPAC) Люк де Пулфорд у бесіді з журналістами The Telegraph. "Це авторитарна ось: Північна Корея, Китай і Росія. Якщо це були найманці, важливо усвідомлювати, що це свідчить про те, що Китай підтримує своїх громадян, які беруть участь у незаконній війні Путіна, продовжуючи конфлікт, який забирає життя невинних людей і нищить демократичні альянси. Якщо ж це солдати Народно-визвольної армії, то необхідно терміново впровадити значні скоординовані санкції", – пояснив він.

Видання також зазначило, що ще минулого місяця у соціальних мережах з'явилося відео, на якому нібито китайські найманці беруть участь у війні на стороні РФ. За попередніми даними, його було знято в Селидовому Донецької області. На кадрах видно, як військові східноазійського вигляду розмальовують стіни пошкодженого будинку графіті, що нагадують китайські ієрогліфи. Зазначено, що у цих солдатів було екіпірування та одяг, схожі на ті, що носили солдати армії РФ в останні місяці.

Крім того, на правому плечі одного з військових був помічений шеврон з написом "БАРС". Це абревіатура російського армійського резерву, який перетворився на мережу нерегулярних підрозділів з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Російські медіа заявляють, що бійці БАРС мають невизначений правовий статус. Вони вважаються неофіційними "добровольцями", хоча мають контракт з Міністерством оборони РФ.

Сьогодні президент України Володимир Зеленський опублікував відео, на якому показано одного з двох китайських солдатів, захоплених українськими військовими. Ці особи стали свідченням того, що у війні РФ проти України бере участь ще одна країна. На думку журналістів, можливо, насправді ці люди є частиною загонів найманців, залучених російськими збройними силами.

Ці події відбуваються на фоні продовження "битви за увагу Білого дому". Раніше у США акцентували увагу на стримуванні китайського вторгнення на Тайвань та підготовці до потенційного конфлікту з Пекіном. "Марко Рубіо, державний секретар США, заявив, що Володимир Путін буде лише невеликою частиною історії 21-го століття, а основну увагу займатиме величезне змагання Америки з Китаєм. Не дивно, що Зеленський, намагаючись відновити підтримку США, робитиме все можливе, щоб продемонструвати, що ці два театри не можуть бути так легко розділені", – підкреслюється в матеріалі.

8 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові захопили двох громадян Китаю, які брали участь у війні на боці Росії. "У боях на Донеччині – Тарасівка, Білогорівка – українці зіткнулися із шістьма китайськими військовими. Двоє з них були взяті в полон. Є документи, їхні паспорти, навіть кредитні картки. Це громадяни Китаю", – зазначив Зеленський. За його словами, громадян КНР серед окупаційних військ РФ значно більше.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.