Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що в Європі налічується близько двох мільйонів військовослужбовців, і зазначив: «Ми здатні на багато». Він підкреслив, що деякі країни активно обговорюють національні стратегії та свої можливості в цій ситуації. «Важливо забезпечити готовність. У Європі дійсно близько 2 мільйонів військових у формі, тож ми можемо вжити суттєвих заходів. Проте, важливим є також питання нашої ефективності та здатності створити мобільні сили. І це є частиною більш широкої картини. Яким чином мають виглядати мирні угоди чи рамки припинення вогню? Це ще кілька елементів, які потрібно зв'язати разом», – сказав він.
Латвійський міністр акцентував увагу на обговоренні «сил забезпечення миру». «Латвія, звичайно, також готова зробити свій внесок, але це залежить від мирних угод або умов припинення вогню», – зазначив Спрудс.
За його словами, Латвія, а також інші країни, що знаходяться на сході, повинні мати гарантії регіональної безпеки від агресорів. «Тож, безумовно, коли ми будемо надавати війська чи представників до «сил забезпечення миру» в Україні, ми не повинні знижувати власну оборону, перебуваючи на кордоні з агресором. Ми усвідомлюємо важливість цього», – додав він.
10 квітня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбудеться перше засідання міністрів оборони 30 країн у рамках «коаліції охочих», яка має на меті забезпечити довгостроковий мир в Україні. Ініціатива була започаткована в лютому за ініціативи Франції та Великобританії.
27 березня в Парижі зібралися лідери 27 країн на саміті, щоб обговорити умови гарантій для України після можливого припинення вогню, включаючи ідею розміщення сил «коаліції охочих» на українській території.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що західні війська, які можуть бути направлені в Україну в рамках «коаліції охочих» на чолі з Францією та Великобританією, не будуть зосереджені на лінії зіткнення, а призначатимуться для дій у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.