Українські урядовці готуються до візиту у США наприкінці тижня, щоб провести переговори стосовно угоди щодо корисних копалин. Делегація складатиметься зі заступників міністрів економіки та юстиції України, проте представників вищого рівня не буде, оскільки нинішні переговори з адміністрацією президента Дональда Трампа потребують технічних консультацій, згідно з інформацією Bloomberg. Зазначено, що Україна залучила міжнародну юридичну компанію для правового супроводу під час цих переговорів. Візит заплановано на 11-12 квітня. У представника Міністерства закордонних справ України підтвердили, що візит відбудеться, але подробиць не надали.
ЗМІ інформують, що Україна прагне досягти більш вигідних умов у предстоящій угоді зі США, яка може зобов'язати Київ передавати Сполученим Штатам частину доходів від значної частини національної економіки. Трамп та американські чиновники вважають цю угоду компенсацією за мільярди доларів допомоги, яку Україні надали під час президентства Джо Байдена, після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Проте Україна не погоджується визнати цю допомогу боргом. Київ наполягає на необхідності більшого американського інвестування в рамках угоди про розподіл прибутків та висловлює занепокоєння, що угода та американські привілеї можуть ускладнити її прагнення щодо вступу до Європейського Союзу. Таким чином, наразі Київ намагається утримати баланс, уникаючи різкої публічної критики Вашингтона чи Трампа, щоб не зменшити американську підтримку у боротьбі з російським вторгненням.
Раніше УНІАН повідомляв про плани Міністерства економіки щодо угоди з США стосовно українських ресурсів. Міністр економіки Юлія Свириденко зазначила: "Ми прагнемо узгодити питання вибору проєктів, правової бази та механізмів довгострокових інвестицій." За її словами, переговори між США та Україною свідчать про "стратегічні інтереси" обох країн.
Крім того, Скотт Бессент розповів, що Трамп вважав за необхідне, щоб Україна підписала угоду щодо природних ресурсів. За його словами, після підписання угоди Трамп планував звернутися до Путіна, щоб продемонструвати, що США підтримують Україну "в економічному контексті", вважаючи це кроком, який міг би спонукати Росію до переговорів.